J.Džumma.”Ceļš uz veiksmīgu dzīvi”

Es jau sen meklēju kādu mūsdienu analogu Artūra Šopenhauera ģeniālajai grāmatai “Aforismi dzīves gudrībai.” No vienas puses, šādu grāmatu klāsts (lai arī ne ģeniālu) ir iespaidīgs  –  arī latviešu valodā. Tomēr šo grāmatu absolūtais vairākums “atgrūž” arvien vairāk lasītāju, jo tieši vai netieši tās māca  –  un, protams, neiemāca  –  kļūt bagātam. Tāpēc es apstājos pie Jūlijas Džummas grāmatas “Ceļš uz veiksmīgu dzīvi”. Neskatoties uz tās daudzajiem trūkumiem, tā runā par cilvēcisko cilvēkā. Ceru, ka autore man neņems ļaunā, ja šeit piedāvāšu dažus citātus no šīs grāmatas.

Metodika, kā būt veiksmīgam un iegūt mieru un laimi, ko piedāvā šī grāmata ir mazliet netradicionāla. Tā balstās uz jaunākajiem atklājumiem psiholoģijā, daudzi no kuriem ir diametrāli pretēji tradicionālās psiholoģijas postulātiem, ko visbiežāk izmanto psihologi un ārasti. Viņu mērķis ir vadīt cilvēku un panākt, lai viņš adaptējas. Tāpēc tika izveidots    vadāma cilvēka modelis. Viens no šīs tradicionālās pieejas stūrakmeņiem ir princips “izmaini sevi!”  Mainīt???   Kāda velna pēc?

Cilvēka galvenais uzdevums ir izkļūt no šiem viņa pārvaldīšanas iemauktiem un nokļūt sitācijā, kas maksimāli atbilst viņa iekšējam saturam. Šīs jaunās pieejas pamatā ir       NEVADĀMA CILVĒKA modelis. Sabiedrība, kas pilnībā sastāvētu no šādiem cilvēkiem  –  tā ir ļoti tālas nākotnes realitāte.

Nevadāmas personības principi:

1) Noslēgtība.

2) Atteikšanās uzklausīt pret sevi vērstu kritiku.

3) Nevēlēšanās uzzināt apkārtējo viedokli par sevi, vai arī vēlēšanās uzzināt tikai pozitīvus viedokļus.

4) Cenšanās atrast un attīstīt sevī spējas, talantus un citas vērtīgas īpašības, bet bez apkārtējo līdzdalības.

5) Neatkarība.

Vadāma personība ir patīkams cilvēks, spējīgs iekļauties jebkurā kolektīvā, un vajadzības gadījumā nest upurus.Viņa dzīve veidosies atkarībā no ārējiem apstākļiem, ne pēc viņa gribas. Nevadāma personība ir stiprs cilvēks, kurš spēj pieņemt lēmumus, iet pa paša izvēlēto ceļu un sasniegt savus mēķus.

Kāpēc jābūt noslēgtam, nedaloties ne ar vienu savos plānos un pārdzīvojumos? Tāpat kā jebkurš datoru tīkls var būt inficēts ar vīrusu, tieši tāpat arī sabiedrība mudžēt mudž no psiholoģiskiem vīrusiem, kas var iekļūt jebkurā atklātā dvēselē.Datoru tīkli cenšas radīt antivīrusus, par mūsu dvēseles tīrību nerūpējas neviens. Neviens nepārbauda cilvēku saskarsmes ēteri…

Vislabāko sava dzīves ceļa variantu varat noteikt tikai jūs pats, bet pat visuzticamāko jūsu draugu un tuvinieku padomi satur nopietnu risku aizvest jūs kaut kur sāņus. Pat no jūs ļoti mīlošiem cilvēkiem jūs varat iegūt vienu no pašiem izplatītākajiem vīrusiem  –         NEIESPĒJAMĪBAS PROGRAMMU.

Pats par sevi saprotams, ka viss augstāk teiktais  nenozīmē, ka jums jāpārtrauc saskarsme ar cilvēkiem. Komunicējiet, baudiet saskarsmi ar viņiem, tikai neļaujiet viņiem lauzt jūsu dzīves līniju un neļaujiet viņiem noteikt, kas jums pašlaik vajadzīgs  –  gadījumā, ja jūs pats to nezinātu.

(turpinājums sekos)

Šis ieraksts tika publicēts dzīvesmāksla ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s