J.Džumma.”Ceļš uz veiksmīgu dzīvi”(2.)

(turpinājums)

INDES  –  tā ir negatīvā informācija par jūsu personu, paziņojumi par to, cik slikts jūs esat, cik nepareizi dzīvojat, VISA KRITIKA, kas vērsta pret jums, visas negatīvās prognozes    attiecībā uz jums… It kā sīkumi. Bet vai esat ievērojis, ka pat mazs, jums uzrīdīts, klēpja sunītis, kurš katru rītu kādus piecdesmit metrus dzenas jums pakaļ, nikni aprejot, var dažreiz sabojāt visu dienu?

Ir cilvēki, kas tic, ka kritika var būt konstruktīva. Viņi, acīmredzot, domā tādu kritiku, kas ietver kādu konstruktīvu priekšlikumu. Bet kāpēc tādā gadījumā nesākt tieši ar šo priekšlikumu? Tā daudz ātrāk varētu sasniegt vajadzīgo rezultātu. Bet, vai mēs kritizējam sasniedzamā rezultāta vārdā? Kritikas īstais mērķis ir pavisam kas cits: sava pārākuma izpaušana, cilvēka pašcieņas iedragāšana, sava nozīmīguma sajušana. Kritika  –  tas VIENMĒR ir agresijas akts, slēpts vai atklāts.

Jebkura kaitīga novirze ir tīrais sīkums, salīdzinot ar tādu faktu kā dvēseles inficēšana.    Tas ir visbīstamākais, kas var notikt ar cilvēku. Un visbiežāk tas notiek agrā bērnībā.

Šāda infekcija var pakāpeniski pārņemt visu psihi, pilnībā iznīcinot cilvēka “ES”.

Inficētājs var būt pasniedzējs, despotisks vecāks, kolektīvs, ārsts, laulātais. Šādu “nodarījumu” īpatnība: bieži ir pilnīgi neiespējami atrast faktus un pierādījumus, ka “nodarījums” patiešām noticis.

Ir arī tādi vecāki – inficētāji, kas patiesi tic, ka viņu audzināšanas metodes nāk bērnam tikai par labu. Un atkal ir pilnīgi neiespējami pierādīt pretējo. Viņi nelieto alkoholu, nesmēķē, viņiem ir lielisks dzīvoklis, viņi ir materiāli labi nodrošināti, laipni, nekad nav bērnam iesituši vai klieguši uz viņu. TOMĒR…    Vecāku ietekmē bērna dvēsele lēnām iet bojā, jo viņi sava bērna ķermenī grib redzēt nevis VIŅU, bet kaut ko savu, kam VIŅŠ, reālais neatbilst. Vecāki plānveidīgi iznīcina mazajā cilvēciņā viņa īsto būtību,un tad arī bērna ķermenis sāk slimot: neirozes, gastrīts, uzņēmība pret vidažādākām somātiskām slimībām…

Izturieties pret visu, kas šeit uzrakstīts mierīgi un nopietni. Neiedomājieties sākt “jaunu dzīvi” no pimdienas. Tas nav reāli. Sāciet no pirmdienas pakāpeniski, soli pa solim, īstenot dzīvē savu sapni.

(Grāmata pirmo reizi izdota 2001.g.: Юлия Джумм. Как управлять своей жизнью – М, ЭКСМО – Пресс, 2001)

Šis ieraksts tika publicēts dzīvesmāksla ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s