Nolūka spēks … (turpinājums)

Tieši pašsuģestija nereti ir ģenialitātes atslēga. Viktora Kandibas pētījumi atklāj, ka visnelabojamākie savādnieki un sapņotāji bieži vien ir “visģeniālākie ģēniji”. Brīvība no ikdienas stereotipiem ļauj viņiem dziļas koncentrētas relaksācijas periodos veikt visdiženākos atklājumus.

Ja kaut kas apvieno izgudrotājus, tad tā ir spēja aiziet no ārējās saskarsmes savā iekšējā pasaulē. Viņi ieiet dziļi sevī, iegūstot gudrību, kas ved pie lieliem sasniegumiem. Šī gudrība ir garīga pašprogrammēšana, ko mēs šodien saucam par pašsuģestiju. Daudzi izcili mūziķi strādāja sapņainības stāvoklī, kas ir tuvs transam. Brāmss, Bēthovens, Vāgners  –  visi viņi savā darbā izmantoja dažādas pašsuģestijas formas. Kāds mūsdienu  komponists atzīstas: “Es ieraujos savā čaulā un ieklausos savā iekšējā mūzikā pirms ķeros pie papīra. Radošais darbs sākas ilgi pirms skaņdarba apzinātas apdomāšanas.

“Visģeniālāko ģēniju” sarakstu varētu turpināt un turpināt. Kas vienoja visus šos cilvēkus?

  1. NOLŪKA  SPĒKS.  Spēcīga motivācija,  NEVALDĀMA  VĒLĒŠANĀS  panākt savu.
  2. Viņi zināja, ko grib. Meditāciju laikā viņi izmantoja relaksācijas un dziļas koncentrācijas paņēmienus.
  3. Viņi prata radoši izmantot iztēli.
  4. Viņi domāja pozitīvi, izmantojot pašsuģestiju risinājumu meklēšanā.

Nav vajadzības būt ģēnijam, lai izmantotu šos pašus principus savā dzīvē. Jāatceras, ka  NOLŪKA  SPĒKS  spēj pavērst dzīvi vēlamajā virzienā. Šeit aprakstītie  paņēmieni ir izstrādāti daudzu gadu garumā. Sistēma strādās visiem. Un, protams, tā atnesīs labumu arī jums.

Ierosmi šiem diviem ierakstiem man deva nejauši atrasta klade, kurā pirms vairākiem gadiem biju pierakstījis pārdomas, kas man radās, izskatot vairākus desmitus grāmatu, ko man  atsūtīja Viktora Kandibas sekretāre.

Es neesmu ezoterikas piekritējs. Vēl jo vairāk to varu attiecināt uz maģiju. BET MAN LIEKAS LIKUMSAKARĪGA  GĒTES JAUNĪBAS DIENU AIZRAUŠANĀS AR MAĢIJU.   To pašu varu teikt par dažiem divdesmitā gadsimta dižgariem, piemēram, Karlu Gustavu Jungu.

Jēdzienu “pašsuģestija” lietoju šā vārda vispārpieņemtā nozīmē (= pašiedvesma, arī pašhipnoze).

Divu visizcilāko PAŠAKTUALIZĀCIJAS  pētnieku  –  A. Maslova un K. Rodžersa  –  viedokļi ir ļoti tuvi, bet dažos momentos atšķiras. Šeit jēdziens “pašaktualizācija” piemērojams K.Rodžersa izpratnē  –  kā ceļš uz pašrealizāciju, kam nebūt nav obligāti jāved pie vērā ņemamiem “ārējiem” sasniegumiem. Pilnīgi pietiek, ja cilvēks kļūst vēl autonomāks un vēl dzīvāks.

Varu ieteikt arī latviski izdoto Valerija Siņeļņikova grāmatu “Nolūka spēks”. Jāpiebilst, ka dažu reliģiju ieskatā NOLŪKS  ir Dieva kompetencē.

Šis ieraksts tika publicēts Bez kategorijas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s