Šveices bankas pirms 2017.g. (turpinājums)

“GRĀMATA  –  TĀ IR LIELA KAPSĒTA, KUR UZ DAUDZĀM PIEMIŅAS PLĀKSNĒM VAIRS NAV SALASĀMI PUSIZDZISUŠIE UZRAKSTI.”     MARSELS PRUSTS

 

Līdz šim es centos saviem vārdiem stāstīt par Šveici, tās bankām. Par Hoita Bārbera grāmatu. Ņemot vērā, ka šī grāmata ir kļuvusi par bibliogrāfisku retumu un visticamāk tā nekad netiks izdota no jauna, varbūt nebūs lieki uz brīdi dot vārdu pašam autoram.

Piedāvāju 6 īsus fragmenus no šīs grāmatas. Fragmentu izvēles pamatā nav kāds noteikts princips. Mans nolūks bija vēlreiz “pabūt” Šveicē, labāk iepazīt tās banku neseno vēsturi. Gribējās dziļāk izjust autora valdzinošo, bet dažkārt drūmo, mazliet  agresīvo stilu. Gribu uzsvērt, ka nevaru piekrist autora drūmajiem secinājumiem, jo raugos uz pasauli daudz optimistiskāk. Zem katra fragmenta uzrādīta attiecīgā lappuse pēc izdevuma: Hoits Bārbers. “Šveices banku noslēpumi”, Zvaigzne ABC, 2012.

  1. “Vai pastāv vēl cita vieta uz šīs planētas, kur realitāte ir tik tuva fantāzijai un, iespējams, pat absolūtai pilnībai? Šveice ir aizraujoša brīnumzeme, kuras debesis izvelvē majestātiskie Alpi…   Jā, un tur ir visa tā nauda! Un bankas! Kā tur var būt tik daudz banku? Un vai tiesa, ka šīs pasakainās zemes bankas šobrīd glabā un pārvalda gandrīz četrdesmit procentus pasaules privātā kapitāla?”  (11. – 12.lpp.)
  2. “Šveice nav vienīgā valsts, kas sargā noslēpumus. Bet mums, mirstīgajiem, tur piedāvā SLEPENĪBAS LIKUMU, un tā arī nav slikta vieta, kurā sākt veidot finansiālo nākotni, personisko laimi un sargāt no pārmaiņu vējiem PERSONISKO SUVERENITĀTI.”    (34. lpp.)
  3. “Esam noskaidrojuši, ka pasaulē ir vieta, kur realitāte saplūst ar fantāziju. No Šveices bankas konta jūs varētu tirgot dārgmetālu akcijas vai, būdams bankas klients, pasūtītu drošo depozīta seifu un savas vērtības ievietotu tur. Dažas Šveices bankas specializējušās dārgmetālu stieņu un monētu tirdzniecībā.” (112. lpp.)
  4. “Pat pēc vispiesardzīgākajām prognozēm zelta un sudraba vērtība varētu celties 10 –  20 reizes. Rītdienu veido šodienas apstākļi, piemēram, šobrīd šīs investīcijas ir novērtētas pārāk zemu, īpaši sudrabs.”    (137. lpp.)
  5. “Dārgmetāli un valūta ir vērtējami pozitīvi arī tādēļ, ka tie var piederēt ANONĪMI, tāpat kā likumīgais Šveices konts. SLEPENĪBA ir tā, kas garantē jūsu PERSONISKO SUVERENITĀTI.  Tādēļ valdība grib atteikties no papīra naudas; investīciju metāla īpašums varētu būt nākamais [ASV, piemēram, privātās īpašumtiesības uz zeltu jau bija aizliegtas no 1934. gada līdz 1974. gadam].  Zelts un sudrabs ir reālas vērtības. Reāla vērtība nozīmē to, ka jums ir reāls spēks un spējas nosargāt savu individuālo neatkarību, kas nodrošina jūsu personisko brīvību.”    (140. lpp.)
  6. “Fakts, ka lasāt šo grāmatu, ir zīme, ka esat sevi motivējis meklēt risinājumu, varbūt ne gluži tik grandiozu kā pasaules glābšanu. Vispirms būtu jāglābj pašam sevi. Pasaules glābšanu var īstenot pa vienam  –  sākot ar sevi. Labdarība sākas mājās. Nerūpējoties vispirms par sevi un savējiem, jums būs mazas iespējas palīdzēt citiem. Ja beigās pietiks enerģijas, būs īstais brīdis sasprindzināt spēkus un īstenot arī labdarību. Risinājums slēpjas jūsu personā, un jūsu paša labie darbi, sperot dažus vienkāršus un saprātīgus soļus, pakāpeniski stiprinātu to pamatu, kas izturēs kā labos, tā sliktos laikus.”     (135. – 136. lpp.)
Šis ieraksts tika publicēts Bez kategorijas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s